شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » بودجه شهرداری‌ها در خراسان شمالی به قیمت یک آپارتمان در تهران است

به گزارش خبرنگار زردیس، غلامرضا هوایی پنج شنبه شب در آئین تکریم و معارفه شهرداری بجنورد که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ۲۵ شهرداری در خراسان شمالی فعال است که تاکنون حکم ۱۵ شهرداری صادر شده و ۸ مورد دیگر در حال طی کردن فرآیندها هستند.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی ادامه داد: در یکی دو مورد باقی مانده شهردار تاکنون معرفی نشده و در شهر دیگر شهردار منتخب از حضور در شهرداری انصراف داده است.

وی در ادامه با اشاره به میزان پایین بودجه در شهرداری‌های خراسان شمالی، افزود: مجموع ۲۵ شهرداری، ۵۵۰ میلیارد تومان بودجه دارند که ۴۵۰ میلیارد آن فقط مربوط به بجنورد است.

هوایی بیان داشت: با بررسی بودجه شهرداری‌های خراسان شمالی می‌توان پی برد همه‌ی بودجه‌ی این مجموعه‌ها به قیمت یک واحد آپارتمان در تهران است که با این پول نمی‌توان کار خاصی را در شهرها انجام داد.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی بیان داشت: برخی از شهرداری‌ها طی سال گذشته حقوق کارکنان خود را از طریق وام پرداخت کردند که نشان از وضعیت مالی نامناسب شهرداری‌ها دارد.

وی در انتها با تاکید بر اینکه مجموعه استانداری در انتخاب شهرداران هیچ دخالتی ندارد، گفت: شهرداران منتخب با مردم در ارتباط باشند.

رویکرد آینده شهرداری بجنورد توجه به حاشیه شهر باشد

محمد وحیدی، نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: شاهد رشد نامتوازن شهر بجنورد و افزایش حاشیه شهر هستیم.

وی افزود: در بجنورد مهاجرت زیاد است اما از سوی دیگر خدمت رسانی متناسب با جمعیت انجام نشد که این امر مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وحیدی بیان داشت: باید رویکرد آینده مدیریت شهری توجه به حاشیه شهر و ایجاد تعادل همراه با عدالت اجتماعی در بین نقاط شهر باشد تا شاهد کاهش نقاط کم برخوردار باشیم.

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی در انتها گفت: بجنورد می‌تواند تبدیل به یک الگو و شهر موفق شود اما نیازمند اصلاحات در طرح‌های شهری داریم.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان