شما اینجا هستید
سلامت » بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی یکی از پروژه های محوری کرمانشاه است

به گزارش خبرنگار زردیس، منوچهر فخری معاون عمرانی استاندار کرمانشاه بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرایی و وضعیت پیشرفت کاری پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه اظهار کرد: این بیمارستان در زمینی به مساحت حدود هفت هکتار در غرب شهر کرمانشاه و محدوده غربی بلوار جانبازان (کمربندی) و با زیربنای ۵۵ هزار متر مربع که شامل ساختمان اصلی و ساختمان‌های الحاقی و جنبی است.

وی افزود: هسته مرکزی این ساختمان در ۱۲ طبقه ساخته می‌شود و بال‌های غربی و شرقی آن هر کدام شش طبقه است. کارفرمای این پروژه راه و شهرسازی است و بهره بردار آن وزارت بهداشت و درمان است.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه این بیمارستان دارای ۱۴ بخش بستری است، تصریح کرد: این مجموعه درمانی بزرگ دارای بخش‌های اورژانس، داروخانه، رادیولوژی، آنژیوگرافی، آندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، پزشکی هسته‌ای، دیالیز، اطفال، جراحی مغز و اعصاب، بخش زایمان، گوش و حلق و بینی، جراحی مردان، جراحی تخصصی زنان و زایمان، جراحی تخصصی قلب، جراحی عمومی، بخش‌های مختلف بستری و مراقبت‌های ویژه، کلینیک‌های تخصصی و … است و یکی از پروژه‌های بزرگ بیمارستانی در دست اجرای غرب کشور محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه، بر اهمیت این پروژه برای بخش پزشکی و درمانی استان و ضرورت تسریع در روند اجرای آن تاکید کنیم و برای دریافت اعتبارات لازم برای تسریع در روند اجرای آن تلاش کنیم.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان