شما اینجا هستید
تاریخ » موزه فرهنگ و تاریخ در ورزقان احداث شود

به گزارش خبرگزاری زردیس، علی پورمحمد در جشن ملی نوروزگاه ۱۴۰۱ با بیان اینکه آرای ۹۸ درصدی مردم پشتوانه بزرگی برای جمهوری اسلامی است، گفت: بیش از ۹۸ درصد از مردم جمهوری اسلامی را انتخاب کردند، در دنیا کمتر کشور وجود دارد که از حمایت بالا و ۹۸ درصدی مردم برخوردار باشد.

وی افزود: ۳۲ سال مقام معظم رهبری با تدابیر و درایت، انقلاب اسلامی را در برابر فشار استکبار جهانی به نحو احسن مدیریت کردند.

پورمحمد در ادامه از دست اندرکاران نمایشگاه توانمندی‌های شهرستان تقدیر کرد و گفت: نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی بیانگر قدرت ملی آن منطقه است که این نمایشگاه تصویری واقعی از ما می‌توانیم است قدمت صنایع دستی ورزقان از تاریخ بلند این منطقه حکایت دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان در ادامه متذکر شد: مرکز فنی و حرفه‌ای، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و نهادهای فرهنگی باید کلاس‌های لازم برای آموزش صنایع دستی برای عموم برگزار کنند.

وی با اشاره به سابقه خود در حوزه فرش بافی، گفت: صنایع دستی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید قدر کسانی که در این حوزه مشغول به کار هستند را بدانیم بنده ۱۲ سال مشغول به فرش بافی بوده‌ام که همیشه به آن افتخار می‌کنم.

امام جمعه ورزقان ضمن درخواست از مسئولان شهرستان برای احداث موزه فرهنگ و صنایع دستی گفت: برای حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ غنی و تاریخ بلند شهرستان ورزقان و انتقال این هویت بزرگ به نسل آینده باید یک موزه فرهنگ و تاریخ در ورزقان احداث شود.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان