دفتر امور بانوان بسیج رسانه در تبریز افتتاح شد - اخبار زردیس
شما اینجا هستید
رسانه » دفتر امور بانوان بسیج رسانه در تبریز افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری زردیس، جواد بیرام‌زاده، رئیس سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی در مراسم افتتاح دفتر امور بانوان بسیج رسانه با اشاره به حضور بانوان در عرصه رسانه اظهار کرد: بر اساس جامعه آماری ۶۰ درصد فعالان رسانه‌ای آذربایجان‌شرقی را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی، وحدت‌رویه و تمرکزگرایی برای فعالیت رسانه‌ای بانوان را خواستار شد و افزود: گاهی اوقات مشاهده می‌شود فعالیت‌های رسانه‌ای به صورت جزیره‌ای عمل می‌شود که اصلاح این رویه نیازمند بازنگری در فعالیت‌های رسانه‌ای است.

رئیس سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه بسیج رسانه متعلق به تمام اصحاب رسانه است، تصریح کرد: نگاه ما در بسیج رسانه فراجناحی بوده و از طرح‌ها و ایده‌ها و پیشنهادهای تمامی دوستان و همکاران در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کنیم.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های همکاران رسانه‌ای گفت: جامعه خبری استان آذربایجان‌شرقی بسیار پرتلاش بوده و در زمان‌های مختلف نیز منشأ اثر و تأثیرگذار هستند.

بیرام‌زاده در ادامه پرداختن به موضوعات فرهنگی و اجتماعی از جمله مباحث مربوط به خانواده و بانوان را توسط رسانه‌ها خواستار شد.

فعال فرهنگی و رسانه‌ای تبریز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فراهم کردن امکانات رفاهی و آموزشی برای همکاران رسانه‌ای یادآور شد: در بسیج رسانه تلاش می‌کنیم با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف با اعطای مدرک معتبر برگزار شود. در کنار آن ایجاد امکانات ورزشی و تفریحی در دستور کار قرار دارد که به مرور اطلاع‌رسانی می‌شود.

خانواده در تیررس جنگ رسانه‌ای

منصوره کیانی، مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در جنگ رسانه‌ای قرار داریم، متذکر شد: در شرایط فعلی جامعه، پرداختن به مباحث خانواده و فرهنگ باید در اولویت رسانه‌ها قرار گیرد، چراکه دشمنان در جنگ رسانه‌ای خانواده را هدف گرفته‌اند.

وی، افزایش آسیب‌های اجتماعی را یکی از معضلات جدی خانواده‌ها ذکر کرد و افزود: نیازمند اطلاع‌رسانی شدید در زمینه آسیب‌های اجتماعی هستیم و باید در جهت هویت بخشی به دختران که مادران آینده هستند، بیشتر تلاش کنیم.

کیانی ادامه داد: موضوعات زنان و خانواده، مشاغل خانگی، کارآفرینی بانوان، کمک‌های مومنانه، کادرسازی، امیدآفرینی در بین بانوان از جمله موضوعاتی است که با همکاری اصحاب رسانه می‌توانیم آنها را به نحو احسن انجام دهیم.

پویایی بانوان در گفتمان انقلاب اسلامی

اسد بابایی، عضو شورای سیاستگذاری سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی نیز با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی بانوان را به نقشی اثرگذار و پویا در جامعه تبدیل کرده است، خاطرنشان کرد: قبل از گذر جامعه سنتی به مدرنیته فعالیت بانوان در جامعه دور از تصور بود ولی پیروزی انقلاب اسلامی و حضور آنها در صحنه‌های مختلف ثابت کرد، نمی‌توان از نقش بانوان چشم‌پوشی کرد.

وی ادامه داد: اکنون حضور بانوان در دانشگاه‌ها ظرفیت بزرگی برای جامعه است، چراکه باعث توانمند شدن بانوان شده است.

فعال فرهنگی و رسانه‌ای تبریز با اشاره به فعالیت بانوان در شبکه‌های اجتماعی اذعان داشت: در شرایط فعلی بانوان بیشتر از آقایان در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند، طبق آمارهای ارائه شده بانوان در استفاده از تلگرام رتبه اول و در اینستاگرام رتبه دوم هستند.

بابایی تصریح کرد: بنابراین، نباید از توانمندسازی بانوان در موضوعات فرهنگی و تربیتی در زمینه خانواده غفلت شود.

وی با اشاره به اینکه حضور خانم‌ها در رسانه‌ها چشمگیر است، اضافه کرد: حیات شبکه‌های رسانه‌ای نیازمند همفکری و تعامل با بانوان است، چراکه بانوان بیشتر از آقایان در عرصه رسانه‌های سراسری و محلی حضور دارند.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان