سوئد برای فعالیت اعضای پ.ک.ک محدودیت ایجاد می کند - اخبار زردیس
شما اینجا هستید
بین الملل » سوئد برای فعالیت اعضای پ.ک.ک محدودیت ایجاد می کند

به گزارش خبرگزاری زردیس به نقل از آناتولی، سوئد با محکوم کردن فعالیت شبکه پ.ک. ک در این کشور، همچنین اعلام کرده است که اقداماتی را علیه پست‌های شبکه‌های اجتماعی مرتبط با پ‌.ک‌.ک در استکهلم انجام خواهد داد.

به گفته وزارت امور خارجه سوئد، این کشور اقداماتی را برای حذف و محدود کردن پست‌هایی در رسانه‌های اجتماعی که حاوی تصاویر پرچم به اصطلاح سازمان YPG/PKK و سرکرده آن، عبدالله اوجالان می‌باشد، انجام داده است.

وزارت خارجه سوئد همچنین در بیانیه خود اعلام کرد که اقدامات علیه فعالیت پ.ک. ک را انجام می‌دهد، چون این گونه فعالیت‌ها از سوی یک کمپین نفوذی بدخواهانه با هدف جلوگیری از پیوستن سوئد به ناتو انجام می‌شود و استکهلم با این گونه فعالیت‌ها مقابله می‌کند.

سوئد همچنبن گروه پ.ک. ک و تروریسم را در تمام اشکال آن را محکوم کرده و «آن لینده»، وزیر امور خارجه این کشور در این ارتباط گفت: «هرگز از این گروه تروریستی حمایت نکرده ایم و ویدئوی دستکاری شده ارتباط با پ ک ک را قویاً رد می‌کنیم.»

برخی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط با YPG/PKK در سوئد تصاویری را به اشتراک گذاشتند که نشان می‌دهد پرچم سازمان پ.ک. ک و تصویر رهبر آن بر روی تالار تاریخی شهر استکهلم نمایش داده شده است. دیگر اکانت‌ها هم این تصاویر را روی دیوار سالن ورزشی گلوبن آویچی آرنا منتشر کردند.

سوئد و فنلاند ماه گذشته رسماً برای پیوستن به ناتو درخواست دادند. این تصمیم به دلیل جنگ در اوکراین که از ۲۴ فوریه آغاز شد، اتخاذ گردید، اما ترکیه، یکی از اعضای قدیمی این ائتلاف، مخالفت خود را با پیشنهادات عضویت سوئد و فنلاند ابراز کرد و از این کشورها به خاطر تحمل و حتی حمایت از گروه‌های تروریستی انتقاد کرده است.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان