شما اینجا هستید
بین الملل » داعش مسئولیت حمله راکتی امروز به فرودگاه کابل را پذیرفت

به گزارش خبرگزاری زردیس، گروهک تروریستی- تکفیری داعش مسئولیت حمله راکتی صبح امروز به فرودگاه کابل در افغانستان را برعهده گرفت.

گروهک تروریستی داعش در رسانه های اجتماعی اعلام کرد که این اقدام تروریستی را به انجام رسانده است.

صبح امروز رسانه‌ها از شلیک ۵ فروند راکت به فرودگاه بین‌المللی «حامد کرزای» کابل خبر دادند.

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که نظامیان این کشور متحمل تلفاتی نشده‌اند؛ اما پلیس محلی گزارش کرده است که دست کم یک کودک در اثر این حمله جان خود را از دست داده است.

ارتش آمریکا سامانه پدافندی موسوم به «سی-رم» (C-RAM) را جهت مقابله با این راکت‌ها به کار گرفته است، اما هنوز مشخص نیست که آیا تمام این راکت‌ها با موفقیت رهگیری شده‌اند یا خیر.

حمله راکتی امروز صبح در حالی صورت گرفته است که دیروز یکشنبه ارتش آمریکا مدعی شد که پهپادهای نظامی این کشور در کابل پایتخت افغانستان یک خودروی انتحاری را هدف گرفته و دو عامل حمله را کشته‌اند.

طبق این گزارش، دو تن از عاملان انتحاری که داخل این خودرو بوده‌اند، از عوامل داعش بوده و در پی اصابت موشک شلیک شده از سوی پهپاد آمریکایی، کشته شدند.

یک مقام نظامی آمریکا هم در این باره مدعی شد: پس از انهدام خودروی این عامل انتحاری، انفجار مهیبی به وقوع پیوست که نشان می‌دهد تروریست مذکور مقادیر زیادی مواد منفجره را با خود به فرودگاه کابل انتقال می‌داد.

ادعای فوق در حالیست که آمریکا تاکنون درباره اخبار تأیید شده، مبنی بر کشته شدن ۶ غیرنظامی در این حمله پهپادی- از جمله ۴ کودک- توضیحی ارائه نکرده است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا به نقل از منابع محلی در افغانستان خبر داد که در حمله هوایی روز گذشته (یکشنبه) ارتش آمریکا در کابل ۹ عضو یک خانواده افغان جان باختند.

طبق گفته شاهدان این حمله، ۶ تن از کشته شدگان حمله پهپادی ارتش آمریکا به عامل انتحاری در اطراف فرودگاه کابل کودک بوده‌اند.

پیشتر نیز در عصر روز پنجشنبه، انفجاری انتحاری در این فرودگاه که شاخه خراسان گروهک تروریستی داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، منجر به کشته شدن دست کم ۱۷۰ تن از جمله ۱۳ نظامی آمریکایی شده بود که متعاقب آن وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز شنبه اعلام کرد که برای کشتن یک عضو گروهک تروریستی داعش که گمان می‌رود در طراحی و برنامه‌ریزی حملات روز پنجشنبه علیه ارتش آمریکا در کابل دست داشته، دست به یک حمله پهپادی زده است.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان