شما اینجا هستید
مناسبت ها » آغاز عملیات آسفالت مسیر «طریق‌الحسین» در آستانه اربعین حسینی

به گزارش خبرنگار زردیس، محسن ستاری فر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه و آبادانی شهرستان کرخه، نگاه ویژه مسئولان استانی و ملی را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد جمعیت شهرستان کرخه در روستاها ساکن هستند، اظهار کرد: برای رفع مشکلات روستاها اقدامات خوبی صورت گرفته و در حال انجام هست اما نیاز هست برای رفع محرومیت، مسئولان استانی و ملی توجه ویژه‌ای به شهرستان تازه تأسیس کرخه داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان کرخه، آسفالت معابر و راه‌های روستایی از مطالبات به حق مردم دانست و گفت: نهضت آسفالت معابر در مناطق روستایی شهرستان کرخه با پیشرفت خوبی در حال انجام است این در حالی هست که آسفالت معابر برخی مناطق روستایی سالهاست که انجام نشده است.

وی، حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش‌های مختلف را از اولویت‌کاری فرمانداری شهرستان کرخه دانست و گفت: شهرستان کرخه از ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش‌های مختلف برخوردار بوده و در این راستا از سرمایه گذاران حمایت می‌شود.

ستاری فر گفت: با تلاش و پیگیری نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی و همکاری خوب ادارات کل استان و شهرستان، توسعه زیرساخت‌هایی همچون آب، برق، گاز و آسفالت و…..در حال پیگیری یا در حال اجرا هستند.

سرپرست فرمانداری شهرستان کرخه خواستار مستقر شدن دستگاه‌های دولتی و اجرایی در شهرستان کرخه شد و ادامه داد: انتظار داریم هرچه سریع‌تر مدیران ادارات کل استان خوزستان و دیگر نهادهای و سازمان‌ها نسبت به احداث ادارات و استقرار نیرو در شهرستان‌های تازه تأسیس کرخه اقدام کنند تا مردم هم طعم ارتقای بخش شاوور به شهرستان کرخه را بیشتر درک کنند.

ستاری فر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه آسفالت مسیر «طریق الحسین» عبدالخان به چذابه اظهار کرد: ۱۴ کیلومتر از مسیر طریق الحسین در محدوده شهرستان کرخه، عملیات آسفالت و زیر سازی آن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زیر سازی، تعریض و آسفالت بخشی از جاده طریق الحسین (ع) از شهر الوان به سمت مرز چذابه پیش بینی شده افزود: پیگیری‌ها و نشست‌های مستمر نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی برای تأمین اعتبار و اجرای سریع این پروژه قبل از شروع مراسم راهپیمایی زائران اربعین حسینی، ستودنی است.

سرپرست فرمانداری شهرستان کرخه بیان کرد: جمع کثیری از زائران اربعین حسینی هرساله از مسیر جاده طریق الحسین «عبدالخان به چذابه» راهی پایانه مرزی چذابه می‌شوند لذا آسفالت، بهسازی و ایمن سازی این مسیر مهم و قابل توجه است

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان