شما اینجا هستید
جامعه » پرتره حاج ابوالقاسم پرداختی پخش می‌شود/ تکریم خیر مدرسه‌ ساز

به گزارش خبرگزاری زردیس به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، شبکه مستند به مناسبت درگذشت حاج ابوالقاسم پرداختی با پخش مستند «پرداختی در چیذر» یاد و خاطره این خیر مدرسه‌ساز را گرامی می‌دارد.

علی شهاب الدین تهیه کننده مجموعه مستند «انسان سازان» در اینباره گفت: شبکه مستند با همکاری خیرین مدرسه ساز تهران و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، در راستای تکریم و معرفی خیرین مدرسه ساز مستند ۱۰ قسمت «انسان سازان» را تولید کرده است؛ یکی از قسمت‌های این مجموعه با نام «پرداختی در چیذر» روایتی از زندگی و فعالیت‌های ابوالقاسم پرداختی خیر مدرسه‌ساز و عضو فقید مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شمیرانات است و امشب ۱۰ مرداد به مناسب درگذشت این خیر ارجمند پخش می‌شود.

شهاب الدین افزود: این قسمت به کارگردانی مشترک رضا اکبریان گالش کلایی و پیام میرتبریزیان مروری بر فصل‌هایی از زندگی خیری است که کسی دست خالی از در خانه‌اش بر نگشته است. زنده یاد پرداختی عضو هیأت امنای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران و همچنین رئیس مجمع خیرین شمیرانات بود و از اقداماتش می‌شود به ساخت چندین فضای آموزشی از جمله مدرسه فاطمه بنت اسد (س) و مدرسه ابوطالب (ع) در منطقه یک تهران برای دانش آموزان و توسعه و تجهیز فضاهای درمانی برای معلولان اشاره کرد.

وی گفت: پرداختی بانی ساخت مدرسه‌ای در چیذر بود؛ مدرسه‌ای که خودش هم در آن تحصیل کرد و بعدها خودش این مدرسه را که فرسوده شده بود از نو ساخت و تا آخر عمر تمام هزینه‌های جاری این مدرسه را بر عهده داشت.

حاج ابوالقاسم پرداختی بامداد ۹ مرداد درگذشت، به همین مناسبت پرتره این خیر پیشکسوت دوشنبه ۱۰ مرداد ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان