شما اینجا هستید
بین الملل » حداقل یک کشته در درگیری جدید مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان

به گزارش خبرگزاری زردیس به نقل از تاس، دور تازه درگیری مرزی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در روز دوشنبه حداقل یک کشته برجای گذاشت. وزارت دفاع ارمنستان با تائید این خیر اعلام کرد که درگیری اخیر در استان «گغارکونیک» به وقوع پیوسته است.

به گفته وزارت دفاع ارمنستان حدود ساعت ۱۸:۱۰ روز دوشنبه به وقت محلی، نظامیان جمهوری آذربایجان به سمت مواضع ارمنستان در نزدیکی روستای «نورابک» در استان گغارکونیک تیراندازی کردند که در نتیجه این درگیری یک نظامی ارمنستانی کشته شد.

هنوز جمهوری آذربایجان نسبت به این درگیری واکنشی نداشته است.

دو روز پیش از این، «آرارات میرزویان»، وزیر امور خارجه ارمنستان در مصاحبه با فیگارو گفته بود که ایروان تمام تلاش خود را برای برقراری صلح پایدار در منطقه به کار می‌گیرد و برای اینکه این روند مؤثر واقع شود، تلاش‌ها باید دوجانبه باشد. وزیر خارجه ارمنستان گفت: الفاظ دو طرف بسیار متفاوت است. ارمنستان از باز کردن همه کانال‌های ارتباطی صحبت می‌کند، در حالی که آذربایجان بر به اصطلاح کریدور (با نخجوان) اصرار دارد. ارمنستان به عنوان مظهر حسن نیت حاضر است تمامی نقشه‌های مین‌های واقع در منطقه را که در اختیار دارد تحویل دهد، اما آذربایجان علیرغم تعهد خود، اسرای ارمنی را آزاد نمی‌کند.

جمعه گذشته نیز وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۶ نظامی این کشور در جریان درگیری‌های مرزی روز سه شنبه ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) با نیروهای جمهوری آذربایجان کشته شده اند. طی هفته اخیر درگیری‌های مرزی بین باکو و ارمنستان شدت گرفت و هر یک دیگری را متهم به تجاوز به خاک خود و استفاده از انواع سلاح‌های گرم در این تجاوزها، کرد که در همین زمینه و با وساطت مسکو، فعلاً آتش بس شکننده‌ای میان دو طرف برقرار شده است.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان