شما اینجا هستید
سیر و سفر » توصیه های پلیس راهور به رانندگان قبل از آغاز سفرهای نوروزی

به گزارش خبرگزاری زردیس، سردار حسین رمضانی، با بیان اینکه برابر قانون بودجه ۱۴۰۱ پلیس راهور مکلف است تمامی مراحل شماره گذاری، به استثنای بازدید و تأیید اصالت خودرو و همچنین فک و نصب پلاک را به صورت غیر حضوری به مردم ارائه دهد، افزود: بر اساس تکلیف قانونی، تمام فرآیندهای نقل و انتقال شامل نوبت دهی، پرداخت خلافی، احراز هویت و همچنین احراز محل سکونت را به صورت اینترنتی انجام می‌شود که افزایش رضایتمندی هموطنان را نیز فراهم آورده است.

وی تاکید کرد: حتماً در سال ۱۴۰۲ نیز فرآیندهای جدید به لحاظ زیر ساختی و…، کیفی سازی و ارتقا خواهد یافت تا هموطنان عزیز به سهولت بتوانند خدمات پلیس راهور را دریافت نمایند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در ادامه از افزایش ساعات کاری مراکز تعویض پلاک خبر داد و تصریح کرد: با توجه به افزایش درخواست‌های نقل و انتقال وسایل نقلیه در اسفند سال جاری و به منظور تسهیل ارائه خدمات به هموطنان عزیز، از روز دوشنبه ۱۵ اسفند سال جاری، ساعت کاری مراکز تعویض پلاک ۲ ساعت افزایش یافته و تا ساعت ۱۶۰۰ فعال خواهند بود.

وی توصیه کرد: لازم است هموطنان به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت در مراکز تعویض پلاک، حتماً رأس ساعتی که نوبت دریافت کرده اند در مراکز حاضر شوند و متعاملین نیز از آوردن همراهان اضافی به مراکز خودداری نمایند.

سردار رمضانی در ادامه با توصیه به جلوگیری از شلوغی در مراکز تعویض پلاک، بیان داشت: آن دسته از هموطنان عزیزی که امکان و عدم انقضای اعتبار وکالت نامه‌های آنان برای تعویض پلاک، می‌توانند به منظور جلوگیری از شلوغی مراکز، انجام فرایند تعویض پلاک خود را به فروردین ۱۴۰۲ موکول کنند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا با اشاره به استفاده از پهبادها در سفرهای نوروزی بیان کرد: پلیس راهور برای مدیریت و کنترل ترافیک در طرح نوروزی، حتماً از توان و تجهیزات پهبادی استفاده خواهد نمود تا شاهد تسهیل در ترددها باشیم.

وی افزود: در طرح نوروز ۱۴۰۲ از پهبادهای عمود پرواز و پهبادهایی که با مدت زمان طولانی پرواز می‌کنند را برای مدیریت ترافیک استفاده خواهیم کرد.

سردار رمضانی با اشاره به آمار ارائه خدمات پلیس راهور در سال جاری اذعان داشت: در طول یازده ماه سال جاری، بیش از ۷۲ میلیون خدمت توسط پلیس راهور فراجا به هموطنان ارائه شده است.

وی تصریح کرد: خدمات ارائه شده به مردم، اغلب در حوزه‌های شماره گذاری، گواهینامه رانندگی، اجراییات، تصادفات، توقیف و ترخیص وسایل نقلیه بوده است.

سردار رمضانی با اشاره به کنترل معاینه فنی خودروها توسط دوربین‌ها، گفت: با توجه به اینکه دوربین‌های شهری نیز خودروهای فاقد معاینه فنی را تشخیص و جریمه می‌کنند، لذا هموطنان عزیز قبل از مسافرت نوروزی برای تمدید معاینه فنی خودرو اقدام کنند تا با شرایط ایمن تر و مطمئن‌تری با خودروی خود سفر کنند.

وی ادامه داد: رانندگان، قبل از سفرهای نوروزی حتماً تاریخ انقضای گواهینامه خود را بررسی کنند و چنانچه نیاز به تمدید بود هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض و تمدید اعتبار گواهینامه رانندگی خود اقدام نمایند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در پایان به صاحبان و رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد: با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی در مسافرت‌ها، توقیف وسایل نقلیه ناشی از تخلفات و جرایم بالا برابر قانون است، لذا هموطنان نسبت به استعلام و تسویه حساب تخلفات وسایل نقلیه خود اقدام کنند تا در تعطیلات نوروز، این موضوع باعث ایجاد مشکل نگردد.

اخبار زردیس | جدیدترین اخبار ایران و جهان